Piercing, insan bedeninin farklı bölgelerine delinme yöntemiyle takılan bir takı türüdür.
Cildin veya kıkırdağın delinmesi ile vücudu modifikasyona uğratan bu süsleme sanatında, doğru piercing’i doğru yerde kullanmak oldukça önemli. Kişinin dış görünüşüyle bir imaj yaratma ve ilk izlenimde doğru değerlendirilme açısından, kişilik türünden ten rengine kadar oldukça incelik isteyen bir olgudur.
Çoğunlukla burun ve ağız bölgelerine takılan piercing, Türkiye’nin Doğu bölgesinde de yöresel olarak oldukça yaygın kültürel bir kullanıma sahiptir. Altın, pırlanta, gümüş gibi değerli madenlerden üretilen piercing’lerin en önemli ve kritik aşaması da bakım aşamasıdır. Bakım aşamasında sanatçının söylediği talimatlara uyulmadığı ve dikkat edilmediği takdirde enfeksiyon kapılabilir, bu da iyileşme sürecini uzatabilir.
Bizler de mevcut piercing elementi olarak yüksek kaliteli Titanyum G23 sertifikalı piercing kullanıyoruz. Dışarıdan getirilen herhangi bir piercing’i prensip olarak kabul etmiyoruz. İlerleyen süreçlerde (minimum 2 ay sonra) cerrahi çelik ve kişinin alerjen olmadığı başka materyallerde, mevcut piercing’lerimizden müşterilerimizin zevkine göre seçilerek değiştirilmeye uygun hale geliyor.
Nipple, Genital ve Mikrodermal Piercing gibi cildin hassas olduğu bölgelere uygulanan işlemler lokal anestezi yapılarak uygulanır. Bu sayede işlem süresince hiçbir acı hissedilmez.

Bakım nasıl olmalı?

Yüz bölgesi hassas olduğundan, piercing’in takıldığı ilk günler üzerine yatmamalı, nemli ya da ıslak...

Piercing takıldığı andan itibaren 5 gün sonrasına kadar mayalı yiyecek ve içeceklerden kesinlikle uzak durmalısınız. Çünkü ağızda...

Duş sonrası piercing’in olduğu bölgeyi hemen kurulamalı ve saç kurutma makinesi, şampuan gibi dış etkilerden...

Tantum Gargara ile gün içerisinde gargara yapmalı, diş fırçalarken bölgeyi tahrip etmemeye...

Kulağı delinmiş erkekler evliliğe daha hazırlıklıdır. Acı çekmiş ve takı satın almışlardır 🙂

Piercing

İletişim

Çalışma Saatleri
11:00 - 20:00

E-mail
iletisim@letstattoos.com

GSM/Telefon
+90 537 440 77 78

Randevu
Fiyatlandırma
Mesaj


Ear$20
Lips$30
Genital$150+
Body$100+

 

Şehit Muhtar, Mahallesi, İmam Adnan Sk. No:13, 34435 Beyoğlu/İstanbul

Sadece nefes al

Miley Cyrus

Miley Cyrus'un ilk dövmesinde vefat eden arkadaşı ve büyük babasının anısına "sadece Nefes Al" yazıyor. Miley, dövmesinin kistik fibrozdan ölen yakın arkadaşına ve akciğer kanserinden ölen büyük babasına bir anı olarak hizmet ettiğini dile getiriyor.
"Bu bana bir şeyleri hafife almamamı hatırlatıyor. Demek istediğim, nefes almak - bu onların hiçbirinin yapamayacağı bir şeydi, en temel şey ve bunu kalbimin yanına koydum, çünkü her zaman olacakları yer orası.

Bu çiçeğin doğası çiçek açmaktır.

Lily Collins

Lily Collins'in ayak bileğinde 'Bu çiçeğin doğası çiçek açmaktır' yazan bir dövme var.
Aktris, "Her yürüdüğümde veya koştuğumda aşağıya bakıyorum ve büyümemiz, test edilmemiz ve meydan okumamız gerektiğini hatırlıyorum." dedi.

New York'a ilk taşındığımda gökyüzünde hiç yıldız yoktu.

Gisele Bündchen

Bileğinde minik bir yıldız dövmesi olan Gisele Bündchen, röportajında "Büyük annem benim için bir kayan yıldız" dedi.
"Büyük annem ben gençken öldü. New York'a ilk taşındığımda gökyüzünde hiç yıldız yoktu, bu yüzden onu hatırlatmak için bileğime bir yıldız dövmesi yaptırdım. Dövmem bana onu hatırlamama yardımcı oluyor."

Şansa ihtiyacım olmadığını belirtmek için baş aşağı bir at nalı dövmesi yaptırdım

Halsey

"Dövme kültüründe, ters bir at nalı dövmesi yapmamanız gerekiyor çünkü bunun kötü şans getirdiğine inanılıyor. Şansa ihtiyacım olmadığını belirtmek için baş aşağı bir at nalı dövmesi yaptırdım. Gerçekten çok çalışıyorum ve yıldızların etkisine inanıyorum. Fakat sırf şanstan dolayı kimsenin başına bir şey geldiğine inanmıyorum. İnsanların gerçekten çok çalıştıklarına inanıyorum ve ne istediklerini, neye ihtiyaç duyduklarını ve neyi umduklarını ortaya koyuyorlar ve bu dövmede benim için bir hatırlatma niteliği taşıyor."